Łazienkowe odświeżacze powietrza – czy są szkodliwe?

  • by

Każdy pragnie, aby w jego łazience zawsze panował ładny i przyjemny zapach. Jest to oczywiście możliwe. W tym celu wystarczy zakupić i zamontować odpowiedni odświeżacz powietrza. Na rynku dostępne są różne modele odświeżaczy. Warto zatem widzieć, dlaczego warto go zakupić i czym kierować się przy jego wyborze.

Odświeżacz powietrza – dlaczego warto go stosować?

W każdej łazience spotkać można się z różnymi zapachami. Jedne są przyjemne, inne niestety nie. Często są wręcz uciążliwe, a takie proste sposoby jak wietrzenie pomieszczenia nie pomaga w ich likwidacji. Jeśli jednak w łazience nie okna, wówczas wietrzenie jest po prostu niemożliwe. Nieprzyjemne zapachy unoszące się w łazience mogą mieć dodatkowo wpływ na komfort mieszkania w całym domu. Mogą po prostu przedostawać się do innych pomieszczeń. Rozwiązaniem tego problemu jest zamontowanie w łazience odświeżacza powietrza, który skutecznie i systematycznie będzie neutralizował nieprzyjemne zapachy w łazience.

Jaki odświeżacz powietrza?

Jak już wspomniano, na rynku dostępne są różne modele łazienkowych odświeżaczy powietrzna. Jednak dość dużą popularnością cieszy się przede wszystkim elektroniczny odświeżacz powietrza. Największą zaletą tego urządzenia jest możliwość jego zaprogramowania. Innymi słowy, elektroniczny odświeżacz powietrza pozwala na ustawienie dowolnego odstępu czasu, w którym urządzenie będzie dozowało świeży zapach. Można zatem urządzenie dostosować do własnych, indywidualnych potrzeb. Jest to także sposób na oszczędzenie wkładu zapachowego. Dzięki temu nie trzeba wymieniać go zbyt często. Ustawienie odpowiedniej częstotliwości dozowania zapachu pozwala na oszczędzenie pieniędzy za częsty zakup wkładów zapachowych. Istotne jest także to, że zaprogramowane urządzenie działa niezmiennie do czasu wyczerpania się wkładu bądź zmiany ustawień. Do duża wygoda. Dzięki temu nie trzeba codziennie od nowa kalibrować odświeżacza powietrza. Warto także wspomnieć, iż wiele elektronicznych odświeżaczy powietrza dostępnych jest w różnych i ciekawych kolorach oraz wzorach. Odświeżacz powietrza może być zatem również elementem dekoracyjnym w łazience.

Czym kierować się przy wyborze odświeżacza powietrza?

Przede wszystkim wybierając odświeżacz powietrza zwrócić należy uwagę na sposób jego montaży. Odświeżacze można zarówno powiesić na ścianie, jak i postawić na półce. Wybór konkretnego modelu zależy głównie od indywidualnych oczekiwań właściciela mieszkania. Ważne są także możliwości zaprogramowania urządzenia. Im jest ich więcej, tym lepiej można dostosować odświeżacz powietrza w łazience do własnych potrzeb. Oczywiście nie można zapomnieć o samym wyglądzie odświeżacza. Wizualnie powinien o pasować do wystroju łazienki. Tak, aby wszystko było ze sobą spójne. Korzystając z odświeżacza powietrza pamiętać należy o tym, aby nie przesadzić z częstotliwością dozowania zapachu. Zbyt częste dozowanie zapachu, a tym samym jego wdychanie może wywołać negatywne skutki zdrowotne. Alternatywą może być stosowanie nieco bardziej naturalnych odświeżaczy powietrza. Przykładem może być odświeżacz w formie płynu, który ustawić można na półce lub odświeżacza w formie figurki zapachowej. Ceny odświeżaczy powietrza są różne. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania urządzenia. Na rynku dostępne są zarówno modele kosztujące kilkadziesiąt złotych, jak i kilkaset złotych.